Na naszych dniach pola mamy przyjemność gościć nie tylko rolników, ale także dziennikarzy. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością redaktorzy z Tygodnika Poradnika Rolniczego. Efektem ich wizyty są dwa teksty opublikowane na łamach tego periodyku.

Pierwszy z nich jest relacją z Dni Pola w miejscowości Bzite (pow. krasnostawski), jakie odbyły się dnia 24 października 2021 r. w gospodarstwie Konrada Piroga. Z artykułu możemy się m.in. dowiedzieć, czym się charakteryzują i jak w tym roku plonowały w gospodarstwie p. Konrada odmiany FARMODENA, FARMFIRE, FARMORITZ, FARMUELLER oraz FARMPOWER.

Zachęcamy do lektury tekstu
red. Krzysztofa Janisławskiego!

Red. Marek Kalinowski natomiast relacjonuje dwa spotkania – w Michowicach, w gospodarstwie Pawła Leszczyńskiego oraz w Kosobudach w gospodarstwie Macieja Czajkowskiego.

Red. Marka Kalinowskiego szczególnie zainteresowała nowość w ofercie farmsaatMIESZANKA KUKURYDZY I FASOLI, o której rozmawiał z Tomaszem Krakowiakiem na spotkaniu w Michowicach. Była ona w tym roku na większych areałach uprawiana w Kobinacie Rolnym Kietrz oraz w Top Farms Głubczyce. Kiszonki sporządzone w obu miejscach z tej mieszanki zostaną zbadane pod kątem wyników ilościowych i jakościowych. Tygodnik Poradnik Rolniczy obiecał zaprezentowanie na swoich łamach wyników badań.

Dalszą część swojego tekstu red. Marek Kalinowski poświęcił doświadczeniu z siewem kukurydzy FARMORITZ w technologii strip-till z różnym zagęszczeniem (od 60 do 90 tys. nasion/ha).

Jeżeli jesteście ciekawi, jakie wnioski z tego doświadczenia wynikają, zachęcamy do zapoznania się z pełnym tekstem.