farmsaat

Topowa odmiana kukurydzy za rozsądną cenę

Nasza odmiana kukurydzy, która w tegorocznych oficjalnych badaniach COBORU została wysoko oceniona, jest także bardzo atrakcyjna cenowo.

FANTOSO to odmiana kukurydzy, która z równym powodzeniem może być uprawiana na kiszonkę, jak i na ziarno (FAO K 240/Z 230). Jej plonowanie oceniane jest w oficjalnych badaniach w Polsce, a osiągane rezultaty w połączeniu z korzystną ceną sprawiają, że odmiana może być niezwykle interesującym wyborem.

FANTOSO jako mieszaniec trójliniowy plonuje znacznie wyżej niż mieszańce pojedyncze. Przez to także koszty materiału siewnego mogą być istotnie niższe. Dlatego możemy oferować FANTOSO już za cenę 337,50 złotych. A trzeba pamiętać, że w tym wypadku mamy do czynienia z odmianą kukurydzy o bardzo wysokim potencjale plonotwórczym, co potwierdzają oficjalne badania. Wg wstępnych wyników doświadczeń rozpoznawczych COBORU w 2019 r. FANTOSO należała do bardzo wąskiego grona najlepiej plonujących odmian kukurydzy, osiągając następujące rezultaty:

- na ziarno – 129,3 dt/ha (105% wzorca) przy wilgotności w momencie zbioru na poziomie 25,4% (98% wzorca),

- na kiszonkę – 177,9 dt/ha (104% wzorca) z zwartością suchej masy w plonie ogólnym rzędu  35,2 dt/ha (98% wzroca).

Imponujący potencjał plonotwórczy to nie wszystkie zalety tej odmiany kukurydzy. Jako mieszaniec trójlinowy FANTOSO dysponuje zbiorem nietuzinkowych cech genetycznych, np. odpornością na warunki stresowe – susza, niskie temperatury albo duże ich wahania. Z tego powodu odmiana świetnie nadaje się na stanowiska graniczne dla uprawy kukurydzy, piaszczyste, czy zagrożone niedostatecznym zaopatrzeniem w wodę.

FANTOSO jest wciąż jeszcze dostępna w sprzedaży.

Chcecie się dowiedzieć więcej? Skontaktujcie się z nami lub bezpośrednio z jednym z naszych farmpartnerów. Więcej informacji o odmianie znajdziecie tutaj.

 

 

 

Kolby kukurydzy FANTOSO