Łukasz Pycz
B. Sc. agr.

Polska północno-wschodnia
farmsaat-poland--regionen--05
Łukasz Pycz

Z hodowlą farmsaat jestem związany od paru lat. Prywatnie jestem właścicielem gospodarstwa w woj. podlaskim, w powiecie augustowskim, w którym uprawiamy głównie kukurydzę oraz mieszanki traw. Gospodaruję na słabych glebach od klasy 4 do 6rz. Z roku na rok suma opadów na naszym regionie jest coraz niższa, z tego względu klienci poszukują coraz nowszych odmian, które będą sobie dobrze radziły nawet z okresowymi niedoborami wody. W naszym gospodarstwie co roku zakładamy dwa doświadczenia odmianowe. Cała kolekcja odmian (ponad 15) jest wysiewana na dwóch polach - jednym o klasie bonitacji IVA-IVB oraz drugim o klasie bonitacji V-VI. Wyniki tych doświadczeń wykorzystuję w doradztwie dla klientów oraz w wymianie informacji z innymi farmpartnerami. Dzięki nim wiem, które odmiany nadają się na lepsze stanowiska, a które na słabsze. Moja wiedza i doświadczenie pozwalają na dobranie Państwu odmiany do gospodarstwa oraz doradzenie w kwestii uprawy i nawożenia. Zapraszam do współpracy!

Moje trzy ulubione odmiany kukurydzy, najodpowiedniejsze na mój region to:

ca. K 230 | Z 230
Typ mieszańca: pojedyńczy | Typ kolby: fix
Do Sklepu

Region: Cały region, powiat olecki

FARMFIRE (FAO 230) to najbardziej pożądana odmiana w swojej grupie wczesności. Polecana również na słabsze stanowiska glebowe, świetnie radzi sobie z czasowymi niedoborami wody. Rewelacyjnie plonuje na ziarno oraz kiszonkę.

Cena
614,94 zł
ca. K 240 | Z 240
Cena wariant/j.s.
+37,63 zł
Typ mieszańca: pojedyńczy | Typ kolby: flex
Dostępne

0

EH *
Do Sklepu

Region: Cały region, Mazury

FARMAGIC (FAO 240) jest bardzo dobrą odmianą, rekomendowaną głównie na gleby ciężkie, zwięzłe, mozaikowate. Duży wzrost przyrost sprzedaży tej odmiany na Warmii i Mazurach jest najlepszym dowodem, że świetnie sprawdza się zarówno w uprawie na ziarno, jak i kiszonkę.

ca. K 260 | Z 260
Typ mieszańca: pojedynczy | Typ kolby: fix
Do Sklepu

Region: Cały region, powiat Wysokie Mazowieckie

FARMIRAGE to odmiana o średnio późnym FAO 260, odporna na wyleganie. W ostatnim suchym roku dobitnie dowiodła na tym terenie, że potrafi oddać rewelacyjne plony na kiszonkę nawet w niekorzystnych warunkach.

Moje trzy ulubiony odmiany traw, najodpowiedniejsze na mój region to:

Trawy pastewne na grundtach ornych
Do Sklepu

Region: Cały region

FARMCUT K to mieszanka do intensywnego użytkowania. Dzięki dużemu udziałowi procentowemu festulolium, koniczyny czerwonej oraz życicy trwałej, generuje plony o dużej masie i wysokiej wartości energetycznej.

Trawy pastewne na grundtach ornych
Do Sklepu

Region: Cały region

FARMCUT F polecam głównie na suche i słabe stanowiska. Wyróżnia ją bardzo szybki wzrost początkowy. Dzięki wysokiej zawartości krzyżówek życicy trwałej nadaje się również na podsiew.

Trawy pastewne na grundtach ornych
Do Sklepu

Region: Cały region

FARMCUT ALFA PROTEIN charakteryzuje wysoki (50%) udział roślin motylkowych. Dlatego polecam ją hodowlom krów mlecznyzyskówch, gdzie wysoka wydajność tanim kosztem jest podstawą do  osiągania.