Wydarzenia

Już wkrótce zbiory kiszonkowe i ziarnowe!

Mimo zimnej i suchej wiosny odmiany hodowli farmsaat wyróżniają się na polach. Już od samych wschodów bardzo dobrze było widać mocne cechy genetyki hodowli farmsaat AG. W chłodnych warunkach glebowych tegorocznej wiosny w oczy rzucały się: silne tempo kiełkowania oraz bardzo szybki wzrost i rozwoju początkowy.

Mais Feld
maiskolben

W moim regionie mamy w tym roku ponad 60 poletek demonstracyjnych, w tym dwie lokalizacje z cyklu „Więcej praktyki, mniej statystyki”. Co ważne, nasze doświadczenia są prowadzone w uprawie łanowej, a nie na mikropoletkach. Każda odmiana została wysiana na areale ok.  0,5 hektara i przesiana odmianą wzorcową, którą na tym terenie jest to wysoko plonującą odmiana Farmfire.

W ramach doświadczeń staramy się sprawdzać także inne aspekty, mogące mieć wpływ na plonowanie kukurydzy. Na przykład w tym roku w jednej z lokalizacji sprawdzamy wpływ gęstości wysiewu.  Oczywiście tego typu doświadczenia są też doskonałym poligonem testowym dla naszych nowości. U mnie w tym roku są to:  Farmurmel, Farmuller, Farmrock (SG 112) oraz Gulliver.

Bogaci w informacje zdobyte w efekcie prowadzonych doświadczeń jesteśmy w stanie  dobrać naszym klientom najlepszą odmianę zależnie od regionu i stanowiska glebowego. A dobór odpowiedniej odmiany jest absolutnym początkiem sukcesu w uprawie kukurydzy. Nie wolno o tym zapominać!

Już dziś zapraszam na nasze Dni Pola, na których będzie można na własne oczy zobaczyć nasze kukurydze na polu, a także uczestniczyć w żniwach na żywo z natychmiastowym ważeniem zebranego plonu.  Będzie oczywiście też czas na dyskusję na gorąco o zanotowanych wynikach i możliwym wpływie różnych czynników na nie oraz na zapoznanie się z pełną ofertą farmsaat.
 

farmoritz-label