Zmiany w zespole farmsaat

12 maja 2024

Z początkiem maja nastąpiła zmiana na stanowisku Kierownika regionu Polska południowo-zachodnia. Zmiana ta była wymuszona startem Piotra Frankowskiego w wyborach samorządowych, w których w pierwszej turze głosowania został wybrany na wójta gminy Malczyce, zdobywając 57,47% głosów. Piotrowi serdecznie gratulujemy sukcesu. Jego zwycięstwo to nie tylko wyraz zaufania, ale także dowód na to, że mieszkańcy gminy wierzą w jego zdolność do tworzenia i prowadzenia pozytywnych zmian. Jesteśmy przekonani, że jego determinacja, wizja oraz zaangażowanie przyniosą owocne rezultaty dla lokalnej społeczności. Z całego serca życzymy mu wielkich osiągnięć, mądrych decyzji i harmonii w działaniu. Liczymy też, że jak przygoda Piotra z samorządem się kiedyś zakończy, to może zechce ponownie związać swoją działalność zawodową z farmsaat.

Aktualnie stanowisko kierownika regionu Polska południowo-zachodnia będzie piastował Grzegorz Słonecki.

Grzegorz Słonecki

Grzegorz Słonecki

Droga zawodowa Grzegorza od początku związana jest z materiałem siewnym roślin rolniczych, a w szczególności z kukurydzą, którą uważa za najciekawszą. Pracuje i poznaje tę roślinę już od czasów studenckich, gdy zdecydował się pisać pracę magisterską na temat wpływu stopnia odziarnienia na proces suszenia oraz wybrane własności termofizyczne kolb kukurydzy. Przez lata, już kilkunastoletniej, pracy zawodowej udało mu się poznać tę roślinę nieco bliżej, zarówno pod kątem jej produkcji, uprawy, jak i obrotu jej nasionami.

Jak sam mówi, to praca z kukurydzą i nasionami rolniczymi dała mu możliwość spotkania wielu fantastycznych ludzi na swojej drodze. Różnorodność odmian, postęp hodowlany oraz zmieniające się warunki klimatyczne i środowiskowe stawiają co roku nowe wyzwania, a tym samym skłaniają do rozwoju i wzbogacają doświadczenie.

Grzegorz bardzo się cieszy, że może dołączyć do teamu farmsaat i już nie może się doczekać pierwszych spotkań i współpracy z farmpartnerami ze swojego terenu, w którego potrzeby zarówno nasiona kukurydzy, jak i soi wpisują się idealnie.

Prywatnie jest wielkim fanem piłki nożnej i sportów zespołowych i jest głęboko przekonany, że działając w zespole można osiągnąć znacznie więcej.